Czy warto prowadzić firmowego bloga?

Ostatnio modne stało się prowadzenie bloga na stronie firmowej. Możemy się zastanawiać czemu to ma służyć? Jaki jest cel takich działań pod kątem marketingowym. Otóż odpowiedź jest prosta: chodzi o to, aby strona komunikowała się z odbiorcą, aby znajdował on jakieś konkretne wiadomości na tematy, które go interesują.

Nie każda branża jest jednak tak obszerna i tak ciekawa, że nadaje się na bloga. Podamy kilka przykładów, aby to pokazać. Oto strona firmy, która zajmuje się projektowaniem systemów sygnalizacji pożaruhttp://complex-projekt.pl/ – i teraz można by było pomyśleć, o czym mógłby mówić blog prowadzony przez taką firmę. Prawda, że trudno będzie prowadzić bloga dla takiej firmy. Nie jest to niemożliwe, bo przecież blog mógłby być na temat pożarów, na temat dziań straży pożarnej itd., ale sama sprawa projektowania niekoniecznie jest na tyle ciekawa, aby ktoś się w nią wczytywał.

Wobec tego gdzie, w jakich branżach warto prowadzić blogi? Najważniejsze aby prowadzić blogi w firmach, które tworzą lub sprzedają nowe technologie, jakieś techniki, czy np. specjalizują się w wystroju wnętrz. Dużą popularnością cieszą się także blogi na temat budownictwa, a szczególnie te, gdzie mowa jest o nowoczesnych rozwiązaniach. Jak może, jak powinien wyglądać taki bloga można zobaczyć tutaj: http://ocieplenie-poddasza.com.pl/blog – ten blog cieszy się dużą popularnością, dlatego, że użytkownicy internetu szukają informacji o nowościach. Tutaj mamy akurat przykład firmy, która wykonuje izolacji natryskowe, np. do ocieplania poddaszy, a więc jest to dość nowoczesna technologia, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Proszę zwrócić uwagę, że artykuły na tym blogu dokładnie odpowiadają na pytania tych, którzy stoją przed wyborem co do materiały z jakiego jest wykonane ocieplenie dachu.

Pomysłów na firmowego bloga jest dużo i zapewne każda firma mogłaby coś napisać, ale niestety nie wszyscy mają tzw. lekkie pióro, nie wszyscy także potrafią tak precyzyjnie lub barwnie opisywać rzeczy typowo techniczne – taki niestety jest biznes, warto jednak być o krok przed konkurencją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomysł na biznes i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.