Darmowe ogłoszenia w internecie – czy warto je dawać?

Internet rozwija się dość szybko. W społeczeństwie nie brakuje pozytywnych inicjatyw związanych z zakładaniem lokalnych portali internetowych, w których można dodawać jakieś ogłoszenia. Czy warto dodawać ogłoszenia? Jak ocenić przydatność takich ogłoszeń w prowadzeniu firmy? Wreszcie: czy warto poświęcać na to czas? Takich pytań dotyczących darmowych ogłoszeń możemy zadawać więcej. Postaramy się na niektóre odpowiedzieć, a przede wszystkim ocenić, gdzie warto dodawać ogłoszenia.

Nie każde miejsce w internecie jest dobre. Zdarza się, że lokalny serwis ogłoszeniowy jest założony przez jakąś firmę, która zupełnie z tym konkretnym regionem nie jest związana, ale adres strony sugeruje, jakby była związana. Otóż wiele firm postanowiło zainwestować w taki biznes, niektóre strony zostały pozostawione same sobie, inne ktoś jeszcze administruje czasami. Łatwo poznać czy strona jest popularna choćby po ilości ogłoszeń. Jeżeli tych ogłoszeń jest sporo, jeżeli nie są to ogłoszenia monotematyczne, to znaczyć może, że serwis ogłoszeniowy żyje i ma się dobrze.

Czy warto poświęcić na to czas, aby samemu dodawać ogłoszenia do takich portali? To pytanie jest raczej retoryczne. Oczywiście, że warto, ale wszystko zależy od tego jaką mamy firmę, co oferujemy, ile czasu chcemy i możemy poświęcić na tego typu reklamę. Możemy sobie wyobrazić, że prowadzimy sklep z artykułami rolnymi, gdzieś w jakiejś gminnej miejscowości. Tu ogłoszenia nie będą tak ważne. Nie znaczy to, że nie powinniśmy takich ogłoszeń dodawać, szczególnie gdy sklep nie ma swojej strony internetowej. Jeżeli w ogłoszeniu możemy podać adres, godziny otwarcia i telefon kontaktowy, to warto poświęcić czas na dodanie takiego ogłoszenia.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku różnego rodzaju usług – tutaj z reguły nie prowadzi się firmy gdzieś stacjonarnie. Szczególnie małe i średnie firmy usługowe, takie jak firmy budowlane, czy też np. firmy świadczące usługi elektryczne w formie wykonywania instalacji. Takie firmy często nie mają swoich biur, a jedyną dobrą drogą dotarcia jest telefon kontaktowy. Warto więc dodawać ogłoszenia, gdyż tego typu usług ludzie często szukają właśnie w internecie, w ogłoszeniach. Mi samemu zdarzyło się ostatnio tak, że potrzebowałem pewnej usługi, dość specyficznej. Przypomniało mi się, że widziałem ostatnio ogłoszenie takie w lokalnym serwisie ogłoszeniowym. Wpisałem więc adres i znalazłem to czego chciałem, chociaż na co dzień raczej nie zaglądam na tą stronę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Portale lokalne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.