Ewolucja Google AdWords. Co się zmieniło?

Głównym celem zmiany nazewnictwa, które miało miejsce w tym roku jest usystematyzowanie posiadanych narzędzi oferowanych przeze Google. Obecnie platforma nazywa się Google Ads i służy połączeniu kilku różnych programów w jeden. Dodano też szereg udogodnień, które mają usprawnić pracownikom i analitykom obsługę naszego portalu. Co nowego wprowadza narzędzie pod nazwą Google Ads? 

Otóż pierwszą kwestią jest łatwość tworzenia reklam udostępnianych na każdej platformie od Google lub aplikacjach. Wprowadzono także ułatwienia dla osób zagubionych w promowaniu własnej działalności w Internecie. Nowy algorytm został wyposażony w modną ostatnio sztuczną inteligencję, która będzie odpowiadać za rzeczowe i fachowe dopasowanie wyświetlanych treści promocyjnych. Zsynchronizowano ze sobą także dwa narzędzie od Google: DoubleClick, dzięki której możemy zarządzać naszymi reklamami oraz Analytics 260 Suite. Oba programy pozwalają na swobodne zarządzanie reklamami, częstotliwością pojawiania się oraz czasem. Drugi portal dopasowano do potrzeb dużych korporacji i przedsiębiorstw. Oba narzędzia działają teraz pod jedną nazwą Google Marketing Platform, która spełnia potrzeby zarówno małych firm, jak i tych znacznie większych.

Innym projektem, który łączy ze sobą dwa narzędzie jest Google Ad Manager, gdzie znalazły się programy DoubleClick for Publishers oraz DoubleClick Ad Exchange. Dopracowano tu sposób przekierowywania reklam do wybranego segmentu odbiorców, dzięki czemu jest to dużo skuteczniejsze narzędzie. Zmieniło się więc nie tylko nazewnictwo, ale idą za tym konkretne kroki w celu jak najwygodniejszej obsługi przed przedsiębiorców. Nie jest to może rewolucja, ale stosowna ewolucja zgodna z duchem naszych czasów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.