Jak sprawdzić dostępność polskiej domeny w 2018 r.?

Mnogość adresów internetowych sprawia, że coraz trudniej jest znaleźć dostępną domenę za przystępną cenę. Jeszcze kilka lat temu znalezienie wolnego adresu z końcówką .pl nie było takie proste, szczególnie jeśli wybieraliśmy spośród dość prostych i często wykupowanych nazw. Obecnie możemy skorzystać z portalu Hekko.pl odkrywca domen, który umożliwia łatwe znalezienie ciekawego adresu strony. Jak to działa? 

Popularne domeny są zawsze zajęte, tym trudniejsze stają się nasze poszukiwania. Może okazać się, iż każdy kolejny pomysł jest już zajęty i możemy liczyć tylko na naszą kreatywność. Pomoc w znalezieniu oferuje też portal, o którym wspomnieliśmy na początku. Dzięki niemu możemy w prosty sposób odnaleźć wolne domeny po wpisaniu tylko jednego kluczowego słowa. Dzięki temu łatwiej jest odnaleźć kreatywną domenę, która jest dostępna od ręki i opiera się na biznesowej ocenie popularności. Portal jest w pełni darmowy i z dużą dokładnością podpowiada nam wiele wolnych nazw, możemy też wybrać filtrowanie pokazujące już zajęte domeny. Być może na ich podstawie uda się nam zakupić podobną, która w szybkim czasie zyska popularność ze względu na podobieństwo do większego „gracza”. Mechanizm opiera się w stu procentach na języku polskim, dzięki temu widzimy nazwy kończące się wyłącznie z rodzimą końcówką w adresie. W praktyce możemy wpisać słowa np. książka, śruby, dieta i uzyskamy dziesiątki wyników. Dodatkowo mamy tu opcje do zaznaczania określonych cech, którymi ma charakteryzować się nasza marka lub też oznaczenie konkurencyjności, w tym. Oferty, ceny, opinii i wielu innych. Nowością na stronie jest zakładka „pokaż rady i opisy”, gdzie znajdziemy wskaźnik popularności domeny oraz poradę jej dotyczącą. Zobacz także:http://reklamyprzydrodze.pl/wiadomosci/pokaz/43,czy-nazwa-firmy-ma-wplyw-na-reklame

Warto więc korzystać z tego darmowego narzędzia, szczególnie dla osób zainteresowanych marketingiem i trafieniem do określonej grupy odbiorców. Dobrze wygenerowana, kreatywna domena zapewnia nam pewien wizerunek, który może zostać łatwiej zapamiętany. To właśnie prostota oraz popularne nazewnictwo będzie decydować o jakości naszej strony. Dzięki odpowiedniej domenie zostaniemy dużo łatwiej zauważeni w gąszczu stron o zbliżonej tematyce. Jest to swojego rodzaju wartość, która ma niemniejsze znaczenie niż sama zawartość strony. W końcu ktoś musi do niej dotrzeć, aby móc czytać i kupować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.