Miasto się zmienia dzięki firmom z Olsztyna.

Tak można by podsumować działania prowadzone na przestrzeni ostatniego półrocza w Olsztynie. Miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim w ciągu kilkunastu lat zmieniło się nie do poznania. Widać to najlepiej wśród podróżujących rzadko, którzy przez kilka miesięcy nie widzieli postępów w pracach budowlanych. Widocznym elementem, który doczekał się zmiany jest przejście podziemne, które szpeciło krajobraz nowoczesnego Olsztyna. 

Firmy z Olsztyna przez niemal pół roku prowadziła prace przy przejściu podziemnym. Okres ten wydaje się być długi, jednak równie długa była lista działań, które należało podjąć. Obecnie już można chodzić świeżo wyremontowanym traktem, jednak prace się jeszcze nie zakończyły. Swojego rodzaju tunel stanowiący połączenie centrum Olsztyna z Zatorzem wymagał od wielu lat podjęcia prac modernizacyjnych. Obdrapane, pomalowane ściany odstraszały przyjezdnych przed korzystaniem z przejścia. Obiekt posiadał także przestarzałe, nieefektywne oświetlenie, a co gorsza w trakcie silnych opadów, woda gromadziła się w przejściach i przedostanie się podziemnym przejściem było często niemożliwe. Jakie prace wykonała firma z Olsztyna? Zwycięzca przetargu wykonał nowoczesne oświetlenie, zmiany objęły także nawierzchnię. Wykonano modernizację ścian, zadbano o odprowadzenie wody. Problemem, na który uwagę zwraca wciąż wielu olsztynian jest brak specjalnego podjazdu dla wózków oraz rowerów. Taki pojazd zostanie wykonany, co już zapowiedziano. Według ustaleń wszystkie prace dodatkowe mają zakończyć się do końca tego roku.

Należy wspomnieć, że prowadzone przez olsztyńską firmę budowlaną prace są częścią większego projektu, a mianowicie modernizacji linii kolejowej na 216 na trasie Olsztyn – Działdowo. W ramach tego zadania remontowane są tory, sieć trakcyjna oraz perony. Zarówno przejście podziemne, jak i pozostałe elementy infrastruktury kolejowej zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Modernizacja ma ponadto skrócić czas przejazdu podróżujących z Olsztyna do Warszawy lub Działdowa. Według ustaleń pociągi na trasie Olsztyn – Olsztynek – Nidzica wyruszą w drogę w grudniu bieżącego roku. Widzimy jak ważne są w dzisiejszych czasach usługi budowlane świadczone przez firmy z Olsztyna. To dzięki sprawnym działaniom pracowników możliwe jest wykonanie modernizacji budynków oraz innych elementów infrastruktury miejskiej zgodnie z terminem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.