Młodzi są online 24h na dobę. Wykorzystaj to!

Wbrew pozorom dzisiejsze pokolenia tzw. millenalsów prowadzi bardzo internetowy tryb życia. Oznacza to, iż ponad połowa młodych osób jest podłączona do sieci w sposób ciągły, a blisko 95% wskazuje na dostępność kontaktu internetowego ze znajomymi. To okazja dla wszystkich firm, które celują w ten rynek zbytu dla swoich produktów. Zeszłoroczne badanie pokazuje też zależność między dostępnością internetu wśród polskich gospodarstw domowych, a liczbą godzin spędzanych przed ekranem komputera, tabletu lub smartfona. 

Punktem łączym naszą sprzedaż z przebywaniem młodych osób w internecie może być chęć kontaktu z członkami rodziny oraz znajomymi. Obecnie spora liczba komunikatorów posiada możliwość reklamowania swoich produktów lub usług na platformie służącej do rozmów. Taką formę reklamy możemy z powodzeniem wykorzystać, ponieważ ponad 44% respondentów używa tej formy komunikacji z innymi ludźmi codzienne i to po kilka razy. Według danych spadła liczba wiadomości SMS oraz wykonywanych telefonów na rzecz pisania w Internecie. Młodzi pracownicy szukają na portalach społecznościowych oraz w sieci możliwości dotarcia w dane miejsce, wyszukiwania jedzenia, atrakcji, czy form rozwoju osobistego. Już nawet książki do pisania prac naukowych są wyszukiwane w sieci przy użyciu wyszukiwarek. Kim są millenalsi?

Nazwa ta określa osoby urodzone w latach 1980-2000, jednak nie jest to data doprecyzowana. Millenalsi to nic innego jak osoby, które idą z duchem czasu, wykorzystują nadarzające się możliwości, spełniają swoje oczekiwania w sieci i korzystają z nowoczesnych technologii jako źródła zaspokojenia wielu potrzeb. Jeżeli więc posiadamy firmę bez względu na prowadzoną działalność to warto wdrażać swoje reklamy w sieciach społecznościowych wszelkiego typu. Mogą one posłużyć jako haczyk nie tylko na młodych, wykształconych millenalsów, ale także na ich rodziców. W końcu wyświetlana reklama okien lub bram może posłużyć osobom starszym, które dowiedzą się o istnieniu naszej firmy właśnie od swoich dzieci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.