Nagrzewnica podłączona do agregatu prądotwórczego, czyli osuszanie budynków w praktyce.

Skuteczne osuszanie budynków wymaga poświęcenia wielu godzin, zarówno na osuszanie, jak i dokładną analizę skali zjawiska. Właściwa ocena zjawiska pozwala na usunięcie wilgoci, co jest niezbędnym warunkiem do komfortowego korzystania z budynków użytkowych. Podstawową przyczyną pojawiania się zawilgoceń jest brak właściwej izolacji odcinającej przepływ wód gruntowych lub izolacja złej jakości. Niekiedy dochodzi też do zalań pomieszczeń, co wynika bezpośrednio z błędów w montażu instalacji sanitarnych. 

Fundament i znajdującą się powyżej konstrukcja betonowa niezwykle często mają kontakt z ciekami gruntowymi, wodnymi, co prowadzi niekiedy do uszkodzeń ścian oraz widocznych zawilgoceń w newralgicznych miejscach. Występująca wilgoć może przyczyniać się powstawania przebarwień na ścianach, wykwitów solnych, może to prowadzić z czasem do łuszczenia się farby na pomalowanych ścianach, a w skrajnych przypadkach na ścianach mogą pojawić się zagrzybienia. Warto jest przed oddaniem do użytku budynku regularnie kontrolować każdy z systemów znajdujących się w budynku. Monitorujemy każdą czynność montażową w celu wykluczenia ewentualnych przyczyn przenikania wilgoci do pomieszczeń. Należy sprawdzić działanie wentylacji w pomieszczeniach, odprowadzenie wody z tarasu, dachu, drożność drenaży, czy bieżący stan mykologiczny. Szczegółowe sprawdzania pozwoli na wykluczenie wilgoci, z kolei niedbałość w tym zakresie może rodzić poważne komplikacje i przenikanie wody w strukturę budynku.

Sposób na usunięcie wilgoci

Istnieje szereg metod, które pozwolą na pozbycie się wilgoci z pomieszczeń. Podstawowy podział dzieli się na osuszanie nieinwazyjne oraz inwazyjne. W przypadku inwestora najlepszym wyborem będzie osuszanie nieinwazyjne, które w większości przypadków likwiduje skutecznie wilgoć w pomieszczeniach. Metoda inwazyjna jest z kolei zalecana w budynkach wielkopowierzchniowych, gdzie skuteczne osuszenie wymaga podjęcia radykalnych działań. Popularnym sposobem na osuszanie pomieszczeń jest ich nagrzewanie. W wielu przypadkach ta metoda wydaje się być niemożliwa do wykonania, gdyż nawet poprowadzona instalacja elektryczna nie zawsze jest już przyłączona do sieci przesyłowej. Rodzi to problem bo jak skutecznie nagrzać pomieszczenie, kiedy nie mamy dostępu do prądu w budynku? Optymalna temperatura do osuszania budynku wynosi 35 stopni Celsjusza, co ułatwia odparowanie wilgoci ze ścian w budynku. Rozwiązaniem dla budynków, które nie posiadają działającej instalacji elektrycznej jest wypożyczenie agregatu prądotwórczego. W ten sposób przy użyciu agregatu możemy produkować prąd na potrzeby zasilenia nagrzewnic rozmieszczonych w budynku. Metoda ta jest skuteczna w przypadku obiektów takich jak dom, czy niewielkie budynki handlowe. Przy użyciu nagrzewnic podłączonych do agregatu prądotwórczego możemy skutecznie usunąć wilgoć ze ścian wewnętrznych. Zobacz również: wypożyczalnia agregatów Ostrołęka.

Zasilany paliwem ciekłym agregat prądotwórczy to urządzenie, które przez wielu inwestorów jest doceniane ze względu na swoje możliwości. Często firmy budowlane posiadają na wyposażeniu generator prądu, a więc możliwe jest wykorzystanie już posiadanego urządzenia. Na rynku działają również wypożyczalnie agregatów, co pozwala obniżyć koszty. W praktyce agregat prądotwórczy jest jedynym rozwiązaniem wspierającym osuszanie wewnętrzne z użyciem nagrzewnic, gdy w budynku nie została doprowadzona instalacja elektryczna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.