Pomysł na biznes w 2018 r. Zdobądź rynek matek z dziećmi!

Specjaliści od marketingu zawsze podążają za zmianami otaczającymi nas w przestrzeni sprzedaży. Wynika to z chęci dotarcia do różnych grup osób i zaoferowania im produktów dopasowanych do potrzebo określonych grup społecznych. Nie sposób więc przeoczyć pomysłu na biznes, który w ostatnich latach jest wyraźnie zauważalny wśród wielkich marketów spożywczych prezentujących ofertę dla młodych mam. Ten trend ciągle się utrzymuje, warto więc rozważyć biznes związany z dziećmi oraz matkami, gdyż jak się okazuje ta grupa społeczna jest szczególnie podatna na internetowe zakupy. 

Wynika to ze specyfiki naszych czasów, kiedy to młode mamy zmieniają swoje nawyki zakupowe tuż po urodzeniu dziecka. Wówczas zwracają one uwagę nie tyle na cenę danego produktu, ale jego względy jakościowe i bezpieczeństwa. Liczy się także wygoda, która związana jest z posiadaniem malucha znajdującego się pod stałą opieką mamy. Daje to szerokie pole do popisu osobom myślącym nad założeniem dochodowego biznesu w 2018 roku. Młode mamy jako źródło zakupów oraz porad wykorzystują internet, gdzie bez wychodzenia z domu wyszykują potrzebne informacje lub dokonują zakupów. Młode matki spotkamy na portalach społecznościowych m.in. Facebooku, YouTubie, Instagramie, czy stronie Pinterest. Według ostatnich dostępnych badań, młode mamy poszukują także nowych rozwiązań usprawniających organizację czasu, czy też rozwijania własnej kariery. Wystarczy spojrzeć na statystyki, gdzie badanie Google pokazuje, iż 83% kobiet w przedziale wiekowym 18-54 poszukuje gotowych rozwiązań w sieci.

Dzięki tak wysokim statystykom mamy jasny obraz świadomego konsumenta, który będzie skłonny wydać więcej za produkt określonej jakości. Swoje poszukiwania produktów jakie moglibyśmy zaoferować w naszym sklepie warto rozpocząć od przeglądania forów parentingowych. Znajdziemy tam zarówno sprawdzone już produkty z recenzjami, ale też pomysły na rzeczy niedostępne jeszcze w Polsce. To pokazuje kierunek, który możemy obrać szukając rozwojowego biznesu przynoszącego stały dochód. Warto zadbać o zaistnienie firmy na portalach społecznościowych, możemy stworzyć kilka poradników z delikatną rekomendacją określonego produktu i odnośnikiem do naszej strony. Nie musimy oferować jedynie zabawek dla dzieci, gdyż rynek dziecięco – matczyny jest bardzo szeroki. Kobiety szukają w sieci ekologicznych i zdrowych kosmetyków dla siebie oraz dzieci, ale też żywności opartej na wysokiej jakości. Należy zadbać o bardzo dokładny i ciekawy opis, który oprócz przyciągania uwagi będzie zdobywał zaufanie potencjalnej klientki. W przygotowaniu reklamy dopasowanej do dzisiejszego obrazu matki powinniśmy wybierać przykład rodziny z dziećmi, niż kobiety sukcesu. To buduje ciepły i pozytywny wizerunek. Nasza obecność na portalach społecznościowych jest konieczna, należy promować poradniki pisane własnoręcznie z poleceniem określonego produktu. Warto śledzić odzew ze strony młodych mam i udoskonalać z czasem już obecne rozwiązania. Nie ma nic lepszego niż kobieta, która poczuła, iż dopasowujemy ofertę do bieżących potrzeb i działamy zgodnie z feedbackiem młodych mam. Wówczas zyskamy klienta, który będzie polecał nasz sklep internetowy na różnych forach i w mediach społecznościowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomysł na biznes. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.