Prowadzisz sklep internetowy? Sprzedawaj w niedzielę!

Ostatni raport Izby Gospodarki Elektronicznej ukazuje bardzo interesujące dane dotyczące osób robiących zakupy przez Internet w niedzielę. Konsumenci chętnie korzystają z elastyczności jaką daje taka forma robienia zakupów. Główną grupą dokonującą sieciowych zakupów są rodzice (63%) szukający produktów zgodnie z aktualnymi potrzebami. Jeżeli spojrzymy na mężczyzn i kobiety to okazuje się, że dokonują oni niedzielnych zakupów przez internet w liczbie odpowiednio 81 i 80%. Większość klientów to osoby młode w przedziale 25-35 lata, zdarzają się też osoby powyżej 55. roku życia. Sprzedaż w niedzielę może odbić się koniecznością postawienia niewielkiego magazynu, pomogą nam w tym usługi budowlane.

Niezwykle ciekawy jest fakt, iż wskaźniki niedzielnych zakupów mimo podziału na różne grupy społeczne nie spadają poniżej 65%. Niedziela stała się więc dniem, w którym sprzedaż internetowa ze względu na brak ograniczeń prawnych otrzymała swojego rodzaju monopol na handel. Wśród pozytywnych stron robienia zakupów w niedzielę respondenci wskazali lepszą optymalizację czasu, podejmowanie mądrych decyzji konsumenckich oraz ułatwienie życia. Rodzice zwracali uwagę przede wszystkim na uzyskany w ten sposób dodatkowy czas dla bliskich. Badani wskazują także na naturalne i praktyczne zjawisko niedzielnego handlu. W analizie znajdziemy zaledwie 20% osób uznających sprzedaż w niedzielę za coś złego. Raport mówi jasno, zakupy w niedzielę nie przyprawiają Polaków o ból głowy, a wręcz odwrotnie.

Internetowi kupujący czują się w czasie niedzielnego dnia zrelaksowani. Popierają to zarówno rodzice jak i osoby zaznaczające, że wartość rodziny jest dla nich najważniejsza. Można więc dojść do wniosku, że e-sprzedaż może spać spokojnie i przynieść spory zysk podczas niedzielnych dni. Już teraz tradycyjne sklepy próbują przekonać klientów do robienia zakupów w sobotę, proponując towary w niższych cenach. Ten sam schemat mogą wykorzystać aktualnie wszelkiego typu sklepy internetowe oferując zniżki na wybrane towary tylko w niedzielę. To spory potencjał marketingowy, który należy wykorzystać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.