Rolnicy mają problemy z logowaniem do platformy eWniosekPlus.

Korzystanie z internetowych platform do składania wniosków jest niezwykle wygodne. Niestety nowoczesne system przysparzają niektórym rolnikom nie lada problemy związane z logowaniem. Platforma mimo częstych aktualizacji wciąż powoduje szereg pytań rolników, którzy nie są w stanie korzystać z portalu. 

Podstawowe problemy, czyli zły marketing wśród rolników

Siadając do komputera po wejściu na stronę niekiedy okazuje się, że wpisane hasło określane jest jako nieprawidłowe, czasem pojawia się komunikat o blokadzie konta. Informatycy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wskazują na możliwość przypomnienia hasła, sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku blokady konta internetowego. W takiej sytuacji po trzykrotnie błędnie wpisanym haśle konieczne jest wpisanie loginu oraz przejście etapu weryfikacji tożsamości przy użyciu ośmiu ostatnich cyfr rachunku bankowego przypiętego do konta. Ostatnim krokiem jest wpisanie najwyższej kwoty przelewów, która wpłynęła z agencji za ubiegły rok. Ostatni krok to kliknięcie w przycisk weryfikacji, co umożliwia wprowadzenie nowego hasła. Bezpieczne hasło składa się z ośmiu liter, znaku specjalnego/cyfry oraz jednej wielkiej litery. Hasło można oczywiście zmienić. A co w przypadku zapominalskich, którzy nie pamiętają loginu? Wówczas konieczna będzie wizyta w miejscowym biurze powiatowym ARiMR. Warto przypomnieć, że dla części rolników loginem będzie numer producenta. Czytaj więcej podobnych newsów na stronie: https://forum-rolnika.pl

Korekta wniosków elektronicznych oraz wersja papierowa

Czasami jest tak, że zachodzi potrzeba poprawienia wniosku, jego korekty. Portal eWniosekPlus pozwala na wykonanie bezpiecznych zmian, lecz w określonym czasie. Służy ku temu zakładka Nowe/Aktualizacja. Dokument jest wysyłany jako nowy wniosek w aplikacji, lecz jest traktowany jako korekta do już istniejącej w systemie wersji. W przypadku wniosków o płatności bezpośrednie termin na wdrożenie korekty upłynął z dniem 31 maja tego roku. Warto więc pamiętać o terminach dla poszczególnych zadań, nie musimy się natomiast spieszyć z wypełnieniem wniosku. Możemy tego dokonać z przerwami, gdyż system pozwala na wielokrotne zamykanie, zapisywanie i otwieranie dokumentu. Rolnicy zainteresowani wnioskami w formie papierowej dla płatności obszarowych mogą z powodzeniem wydrukować taki dokument i wypełnić go ręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.