Skuteczny Open Rate. Jak używać słów, aby odbiorca zareagował na email?

Wielokrotne wysyłanie wiadomości e-mail przynosi efekt tylko wtedy, gdy odbiorca postanowi zapoznać się z nim. Często w treści lądują informacje o naszej ofercie, zachęceniu do zapoznania się z dostępnymi wariantami, czy też przypomnienie o promocji obniżającej cenę produktu na pewien czas. Osoba odczytująca taką treść podejmuje decyzję już na etapie spoglądania w nagłówek wiadomości. W miejscu tym zapada pierwsza i zarazem najbardziej istotna decyzja. Jeżeli nie zainteresujemy zapracowanego czytelnika to może on taką wiadomość usunąć i to nawet bez zapoznania się z treścią. Jak tego unikać? 

Jak wskazują badania zagranicznej agencji z zakresu e-mail marketingu istnieje kilkanaście sprawdzonych słów w zależności od dziedziny, które przyciągają osoby otwierające nową wiadomość. Analiza jest dość szczegółowa, wzięto pod uwagę opinię niemal 4 milionów osób oraz kilkaset tysięcy kampanii marketingowych. Ułatwiło to wyodrębnienie pewnych zachowań opartych na oddziaływaniu słów na umysł klienta. Mimo tego statystyki przy użyciu najlepszych słów nadal nie przekraczały 15%, jednak wzrost tej liczby wskazuje jasno na możliwość osiągania lepszych wyników w celu uzyskania możliwie skutecznego wskaźnika „Open Rate”. Zagraniczne badanie nie do końca obrazuje wprowadzenie słów na rynek polski. Jednak stanowi ważną bazę, z której da się skorzystać. Przykładem jest stosowanie imienia i nazwiska klienta już w nagłówku, co zwiększało możliwość otwarcia wiadomości o niespełna 15%. Na kolejnych miejscach znalazły się sformułowania: „Zaproszenie” umieszczone na początku lub końcu nagłówka oraz „Prezentujemy/Przedstawiamy” rozpoczynające tytuł wiadomości.

Wśród sprawdzonych zwrotów znalazły się określenie typu Twój, Twoje, Ty w odniesieniu do odbiorcy e-maila. Wskaźnik zwiększający „Open Rate” z użyciem tych słów oscylował w granicach ponad 4 do 6,2%. Sporo niżej znalazły się nagłówki z datą, nazwą miesiąca, czy określeniem „okazja”. Najsłabiej w zestawieniu wypadło oznaczenie nagłówka słowem „Nowość”, które zwiększa szansę na otwarcie wiadomości o zaledwie 1,3%. Widzimy więc jak ważne jest umiejscowienie właściwych zwrotów już przy tworzeniu nagłówka dla klienta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.